Danışan Yorumları
Başarı Hikayeleri
Seda Eliaçık
İsmim Seda Eliaçık. 1986 Diyarbakır doğumluyum. Evliyim. Üç çocuk annesiyim. Benim hikayem ergenlik dönemimde başadı. Regl dönemlerim düzensizdi. 3-4 ayda bir adet görüyordum. Bu şikayetlerimle doktora gidince PCOS hastası olduğumu öğrendim. Yumurtalıklarımda küçük küçük kistler varmış. Bu kistler düzensiz adet görmeme ve en önemlisi de kilo almama ve ne yaparsam yapayım çok zor kilo vermeme neden oluyordu. PCOS için doktorumun verdiği ilaçları kullanmaya başladım. Her geçen gün daha da kilo alıyordum. Zaten ilaçlar vücudumu aşırı şekilde şişiriyordu. Tüm genç kızlığım boyunca şişmandım. İstediğim kıyafeti hiçbir zaman giyemedim. İnsanların bana bakışlarını anlatmak bile istemiyorum. Tarih 24 Kasım 2006 ve ben eşimle tanıştım. 2009 senesinde ise evlendik. PCOS hastalığım burada da yakamı bırakmadı. Ne kadar istesem de hamile kalamıyordum bir türlü. Gördüğüm tedaviler sonucunda hamile kalabilmiştim ama aldığım kiloların da haddi hesabı yok. Emzirme dönemim yine sosyal çevremin de ye süt olsun demesiyle kilo almakla geçti. İlk doğumundan bir yıl sonra ikinci kez hamile kaldım. 2015 yılında ikinci çocuğumu dünyaya getirdim. Kilo alışım asla durmak bilmedi. 58 beden elbiseler giyiniyordum. Sürekli büyük beden mağazalarından giyiniyordum. Üzüntüm aile birliğimi de çok etkilemişti. Eşim de benimle beraber çok üzülüyordu. Her pazartesi diyete başlayacağım diye kendimi avutuyordum. Ama o pazartesi hiçbir zaman gelmiyordu. Hayatımı, kendimi, eşimi, sağlığımı, mutluluğumu hep erteliyordum. Böyle diye diye 113 kiloya ulaştım. 13 Şubat 2019’da Mehtap Hanım’la tanıştım. Bu tanışmanın hayatımdaki dönüm noktası olacağını bilmiyordum. O kadar sıcak o kadar samimi o kadar içten karşıladı ki beni; şaşırdım ama zaman içinde ne kadar doğru bir tercih yaptığımı anlayacaktım. Nitekim de anladım. 5 Ayda PCOS hastası olmama rağmen ve insülin direncim olmasına rağmen 32 kilo verdim. Bana neden kilo vemek istediğimi sordu önce; sağlık sorunlarımı anlattım. Bir sihirli değneği varmış gibi hayatım değişmeye başladı. Zayıfladıkça kendimi beğenmeye başladım. Ellerimde sinir sıkışması vardı korse takmadan yatamıyordum. Kilo verdikçe bu uyuşmadan kurtuldum. Özgüvenim tavan yaptı. Çok geç tanıştım belki ama hayatım değişti. Çok mutluyum! İyi ki de tanımışım Mehtap Hanım’ı. İdeal kiloma gelene kadar devam ediyoruz!
Fotoğrafları Gör
20
Haftada
32
Kilo
Hatice İnan
İsmim Hatice İnan. 30 yaşındayım. Kansızlık, troid ve bel fıtığı rahatsızlıklarım var. Ben Mehtap Yakut’un gebe olup da inanılmaz kilolar veren danışanlarından biriyim. Hamile olduğumu öğrendiğimde çok korkmuştum. Bu kadar rahatsızlığımla beraber sağlıklı bir hamilelik geçiremeyeceğimden çok korkuyordum. Kadın doğum doktorundan önce Mehtap Yakut’tan randevu aldım desem yeridir. Mehtap Hanım’la diyete başladığımızda 2 aylık hamileydim. 5 ay boyunca -19 kilo verdim. Şu an 7 aylık hamileyim. Sağlıklı bir hamilelik geçiriyorum ve çok mutluyum. Bütün gebelerin yaşadığı o vücut şişkinliklerim yok kendimi ağır hissetmiyorum. Hamileyken zayıflamak ve bedenin küçülmesi tarif edilemez bir mutluluk... Şu ana kadar hiçbir hamilelik kilosu almadım ve doğuma kadar toplam da 30 kilo vermek istiyorum. Bir klişe vardır ya hani hamileyim çok kilo aldım giyecek bir şey bulamıyorum diye. İnanır mısınız benim dolabımdaki hiçbir kıyafet bana olmuyor çok zayıfladığım için. Ne kadar mutlu olduğumu anlatamam. Mehtap Yakut iyi ki var.
Fotoğrafları Gör
20
Haftada
19
Kilo
Gamze Kanik
İsmim Gamze Kanik. 25 yaşındayım. Fil hastasıyım. Rahatsızlığımı fark ettiğimde daha çok küçüktüm. Her geçen sene hızlıca kilo alıyordum ve bu durum benim sosyal hayatımdan eğitimime kadar birçok şeyi olumsuz etkiledi. Ne okula gidebiliyordum (ya da gitmek istiyordum) ne de sokağa çıkabiliyordum. Yıllar içinde 230 kiloya kadar ulaştım. Ayakkabı dahi giyemiyordum. Kendi yaşadığım memleketin sokaklarına yabancıydım. Sinemaya gitmek, arkadaşlarımla gezmek benim için imkânsızdı. Hayata küsmüştüm. Dört duvar arasında yaşamak kaderim zannediyordum. Ailemin desteğiyle 3 kadar fizik tedavi gördüm. 167 kiloya kadar düştüm. Ne yaparsam yapayım bir gram daha veremiyordum. Tam vazgeçmek üzereyken yine her şeyden Mehtap Yakut ile tanıştım. Bir oturuşta 30 lahmacun yerken güler yüzü ve inanılmaz motivasyonuyla nasıl sağlıklı besleneceğimi öğrenmiş bulundum. Hem de sadece evimdeki yiyecekleri kullanarak. 15 ay boyunca ne bir ilaç ne bir karışım hiçbir şey kullandırmadı bana Mehtap Hanım. Sadece sağlıklı beslendim o kadar. Üstelik spor bile yapadım. En önemlisi Onun sayesinde sigarayı da bıraktım. Şu an 70 kiloyum. Ve o çok özlediğim ve eksikliğini duyduğum kadın ayakkabılarını giyebiliyor; yaşadığım şehrin sokaklarında özgürce dolaşabiliyorum. İyi ki varsın Mehtap Yakut. Teşekkür ederim.
Fotoğrafları Gör
60
Haftada
97
Kilo
Kader Ecel
Ev Hanımı
İsmim Kader Ecel. 29 yaşında 2 çocuk annesiyim. Birkaç ay önce doğum yaptım. Hatta tansiyon rahatsızlığımdan dolayı erken doğum yapmak zorunda kaldım. Doğum yaptıktan 2 ay sonra vücudumda ciddi anlamda uyuşmalar olmaya başladı. Bu şikayetlerim artmaya başladığı için doktora gittim ve kirli kan pompalıyan damarımın yok denilecek kadar daralmış olduğunu gördüm. Anlayacağınız damarımda tıkanıklık başlamıştı. Bu tıkanıklığın inme, körlük, hafıza kaybı gibi birçok rahatsızlığa neden olabileceğini söyledi bana doktorum. Tansiyon rahatsızlığım olduğu için herhangi bir ilaçlı tedavide göremeyeceğim söylendi. Tek çarem kilo vermekti. Mehtap Yakut ile tanıştığımda 98 kiloydum. Şikayetlerimi anlattım. “3 ayda 20 kilo verdireceğim sana.”dedi. Sözünü de tuttu. Ben tam 3 ayda 20 kilo verdim. Geri kalan kilolarımı da vermeye devam ediyorum. Vücudumdaki uyuşmalarım geçti. Artık kendimi daha sağlıklı hissediyorum. En son doktor kontrolüne gittiğimde sonuçlarım tertemiz çıkmıştı. Tıkanık olan damarım tamamen açılmıştı. Bu duruma doktorum bile şaşırdı ve artık hasta değilsin dosyanı kapatıyorum dedi. Hasılı uyuşmalarım bitti, tansiyon rahatsızlığım bitti. Sağlığımı, kazandığım özgüvenimi kısacası ikinci baharımı Mehtap Yakut’a borçluyum. Çok teşekkür ederim.
Fotoğrafları Gör
12
Haftada
20
Kilo
Size Uygun Paketi Seçin
Paket Programlarımız
Yüz Yüze Diyet
YÜZ YÜZE DANIŞMANLIK HİZMETİ NEDİR? Sizi kliniğimize davet ediyoruz. Size en uygun diyet programlarını oluşturabilmek adına; Sizi dinliyor, Size sorular soruyor, Sizi iyi anal..
Detaylı Bilgi
Online Diyet
ONLİNE DİYET NEDİR?  Yoğun iş temponuzdan, çocuklarınızdan ya da ev yaşantınızdan kendinize vakit ayıramıyor musunuz? Bununla beraber kilo probleminiz mi var? İşte online diyet sizin ya..
Detaylı Bilgi
DETOKS PROGRAMLARI
10 GÜNLÜK DETOKS NEDİR? Detoks sabahları daha dinç ve dinlenmiş kalkmak, gün boyu daha enerjik hissetmek, şişkinliklerden kurtulmak, daha olumlu bir ruh haline kavuşmak ..
Detaylı Bilgi